T. Račkausko komentaras apie Vilniaus Užupio rajoną

Pasak „Remax“ brokerio Tado Račkausko, Užupyje vyraujantis būsto tipas yra butas. Ilgą laiką čia daugiausia buvo Senamiesčiui būdingų senos statybos daugiabučių, bet per pastaruosius 5-10 metų padėtis kardinaliai pasikeitė ir dabar Užupyje jau yra ir nemažai naujos, mažaaukštės statybos daugiabučių.

 

„Didžiausias ir tuo pačiu vienas drąsiausių NT projektų yra „Paupys“, kuris yra Užupio pakraštyje. Tada dar paminėčiau vertus dėmesio NT projektus, kurie dauguma susikoncentravę Užupio gale: „Užupio renesansas“, „Užupio terasos“, „Kanso“. Ateityje bus ir daugiau NT projektų Užupyje, kurie šiuo metu dar tik projektavimo stadijoje“, – naujos statybos projektus įvardijo brokeris.

 

Pasak jo, šis rajonas, įvertinus nedidelį jo geografinį dydį, turbūt labiausiai pasikeitė iš visų centriausių sostinės rajonų.

 

„Apleisti pastatai buvo rekonstruoti, laisvi žemės sklypai užstatyti, sutvarkytos gatvės ir šaligatviai, padaugėjo maitinimo įstaigų bei įvairių boutique tipo parduotuvių. Natūralu, kad tai buvo natūralūs pokyčiai sąlyginai ilgą laiką nuvertintam rajonui. Užupis tapo labai konkurencingu pasirinkimu tarp pirkėjų, norinčių būsto centre, tačiau tuo pačiu norinčių ir mažesnio miesto šurmulio“, – kalbėjo T. Račkauskas.

 

Jo manymu, šiame rajone reikėtų subalansuoti būstų pasiūlą, kuri tiesiogiai koreliuotų su gyventojų tankumu, kad Užupis ir toliau išliktų „kitoks“ – bohemiškas ir subtilus.

 

„Panaikinus trūkumus Užupis taptų ne Užupiu, kaip pvz.: bendrųjų erdvių ir automobilių stovėjimo aikštelių vietų trūkumas. Manau, kad Užupis yra autentiškas ir neturi trūkumų.

 

Ateities perspektyvose bus vystomi nauji NT projektai, Užupio gale vyks ir komercinių pastatų konversijos. Manau jis išliks ir toliau vienu patraukliausių pasirinkimų naujakuriams, ieškantiems geriausio balanso visuose perkamo būsto kriterijuose“, – įsitikinęs T. Račkauskas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/bustas/rajonai/niurus-ir-apleistas-rajonas-tapo-prestiziniu-kiek-dabar-cia-kainuoja-bustas.d?id=82263749

Call Now Button