Ką verta žinoti apie NT rinką 2022?

Situacija Lietuvoje: NT pasiūla nebeatliepia paklausos

Praėjusiais metais nekilnojamojo turto rinkoje stebėjome žymius pokyčius: žaibišku greičiu kylančios kainos, smarkiai išaugusi butų paklausa ir rekordiniai būstų pardavimai. Pandemijos metu įspūdingai išaugusi būsto paklausa šiek tiek sumažėjo, tačiau ji tebėra didelė ir, tikėtina, tokia tendencija išliks ir toliau. Būsto kainų augimas išlieka spartus, tiesa, pagreitis nebėra toks didelis. Tačiau kokių pokyčių galime tikėtis ateityje? Ar ir toliau stebėsime kainų augimą? Ar išsilygins būstų paklausos ir pasiūlos balansas? Šiandien su jumis pasidalinsiu apie pokyčius rinkoje, naujausias būstų tendencijas ir aktualijas.

Geopolitinė situacija lemia pokyčius rinkoje

Šiandieninė geopolitinė situacija ir karas Ukrainoje, tikėtina, turės daugiau įtakos būsto pasiūlai nei paklausai. Dėl šios priežasties, pandemijos metu išryškėjęs disbalansas rinkoje – paklausa gerokai nusverianti pasiūlą, didės. Be to, rinkoje spaudimą ir kainų augimą didina iš Ukrainos atvykę gyventojai. 

Tiesa ta, kad Rusijos agresija turėjo tik trumpalaikę įtaką žmonių sprendimui įsigyti namus, kuomet paklausa keletą savaičių buvo sumažėjusi. Kalbant apie NT pirkimą, paklausa jau viršija pasiūlą, kainos augo, o šiuo metu brangstančios statybinės žaliavos ir infliacija tik dar labiau lemia kainų šuolį. Juk medžiagų kainos šiemet išaugo jau ne procentais, o kartais.

Akivaizdu, kad sandorių aktyvumas rinkoje kiek sumažėjęs ir dėl to kalta tendencija, kad pasiūla jau nebesuspėja atliepti paklausos.

Brangstanti nuoma – dar vienas pokytis

Nepaisant to, kad šiuo metu NT nuomos paklausa aukštesnė nei iki karo, pasiūla ženkliai sumažėjo. Natūralu, kad augant gyventojų skaičiui, atvykstant nuo karo nukentėjusiems asmenims ir sumažėjus pasiūlai, nuomos kainos, ypač Sostinėje auga.

Šiuo metu viena populiariausių investicijų – nekilnojamas turtas. Nuolat girdime apie didelę infliaciją, tad visi supranta, kad laikyti pinigus tiesiog kažkur pasidėjus neapsimoka – juos reikia investuoti. Todėl dabar bus daugelis linkęs įsigyti būstą ir jeigu ne savo asmeniniam naudojimui, tai nuomai, o taip pat ne po vieną būstą. Ši tendencija dar ryškiau gali padidinti disbalansą rinkoje.

Linkusiems investuoti ir įsigyti būstą patariu tą padaryti dar šiemet, kadangi kainos kol kas dar rekordinių aukštumų nepasiekė. Kalbant apie būsto keitimą, kai keičiamas būstas yra iš brangesnio į pigesnį arba atvirkščiai – taipogi geresnio laiko nei dabar nesulauksime.

Didžiausia paklausa išlieka Sostinėje

Remiantis statistika, per pirmąjį šių metų pusmetį Vilniuje rezervuota beveik per pusę daugiau būstų nei tuo laikotarpiu pernai, taip pat trečdaliu daugiau nei antrą 2018 m. ketvirtį ir lygiai dvigubai daugiau nei per pirmus šešis mėnesius 2017–aisiais – metais, kurie iki šiol buvo laikomi rekordiniais. Nors Kaunas taip pat išlaiko augimą, bet laikinojoje sostinėje jis – nuosaikesnis. Galime pastebėti, kad dėl susidariusios situacijos smarkiai padidėjo NT pirkimai už miesto ribų – buvo stebima daug daugiau sodybų, sodo namelių ir būstų prie jūros pardavimų. 

Apibendrinant, sostinėje NT kainos ir toliau augs.

Jeigu turėtumėte klausimų dėl savo individualių situacijų susijusių su nekilnojamuoju turtu – drąsiai skambinkite/rašykite.

Call Now Button