5 didžiausios klaidos pardavinėjant NT Vilniuje

Neretai vienu didžiausiu iššūkiu tampa būsto pardavimas, ypatingai, jeigu tai ketinama daryti Lietuvos sostinėje – mieste, kuriame NT pasiūla didžiausia. Kiekvienas NT savininkas, savo būstą tikisi parduoti greitai, lengvai ir už patrauklią kainą. Dažnu atveju, dideli lūkesčiai bei patirties trūkumas apsunkina pardavimo procesą. Nepastebimai padaromos klaidos, kurios atitolina sėkmingą sandorį. Siekdami, kad Jūsų būsto pardavimas būtų kuo sklandesnis, pateikiame 5 didžiausias ir dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias vertėtų įsidėmėti.

Būsto paruošimas

Patrauklus būsto atnaujinimas (atliktas minimalus kosmetinis remontas) gali būti vienas iš svarbių žingsnių, padėsiančių sudaryti vertingą pardavimo sandorį. Tačiau ketinančių parduoti būstą savininkų gretose, ši klaida daroma bene dažniausiai. Itin dažnai pardavėjai vadovaujasi šia mintimi, kad „geriau nedaryti nieko. Juk būsimasis savininkas viską pasidarys atsižvelgdamas į savo skonį” – ir ši mintis yra klaidinga. Vertėtų įsidėmėti, kad pirkėjas vadovaujasi savo emocijomis, tad Jūsų būsto pirkimą paskatins bent minimaliai atnaujintos, o ne įtrūkusios ar pabraižytos sienos. Žinoma, atliekant remonto darbus persistengti tikrai nereikia, tačiau svarbu pašalinti kosmetinius trūkumus, užtikrinti švarą ir tvarką.

Būsto kainos pervertinimas

Neteisingas kainos nustatymas ir dažniausiai būsto pervertinimas, tampa didžiausia ir esmine klaida pardavimo procese. Dažniausiai tai įvyksta todėl, kad savininką-pardavėją su parduodamu būstu sieja emocinis ryšis. Dėl šios sąsajos turtas negali būti įvertinamas racionaliai. Neretai savininkas apžiūri tuo metu esančią pasiūlą ir išsirenka brangiausius skelbimus, taip lygindamas savo būstą su kitų žmonių lūkesčiais. NT specialistas žvelgia racionaliu žvilgsniu ir kainą nustato lygindamas buvusius sandorius: įvertina būsto parametrus, geografinę zoną ir tuomet apžvelgia rinkos kainą.

Skelbimo paruošimas

Svarbu ne tik skelbimą patalpinti įvairiuose portaluose, tačiau ir tinkamai jį paruošti. Pirmiausia, labai svarbu suvokti, koks yra tikslinis jūsų būsto pirkėjas bei, kokios savybės jam būdingos. Šią sąlygą įvykdžius, bus lengviau paruošti skelbimą, išryškinant tikslinės auditorijos poreikius atitinkančius būsto privalumus. Svarbu į skelbimą nedėti tokios informacijos, kuri pirkėjui nėra aktuali. Lygiai kaip ir tekstas, svarbios nuotraukos. Aukštos kokybės nuotraukos, kuriose Jūsų būstas atrodys erdvus, šviesus bei estetiškai patrauklus, paskatins potencialų pirkėją apžiūrėti butą ar namą gyvai. Pasistenkite, kad kadre nesimatytų asmeninių ar perteklinių daiktų, neskoningų baldų, itin ryškių interjero detalių.

 Būsto nuasmeninimas

Svarbu paruošti būstą taip, kad atvykęs potencialus pirkėjas apžiūros metu pamatytų savo būsimų namų viziją, o ne dabartinių šeimininkų kasdienio gyvenimo fragmentus. Todėl svarbu pasirūpinti, kad kuo mažiau bute ar name liktų šeimininkų nuotraukų, higienos reikmenų ir kitų asmeninių daiktų. Žinoma, būtina išlaikyti balansą – namų erdvė turi būti sterili, tačiau kelis jaukius menkniekius verta palikti, kad iš namų nedingtų emocija. Verta šioje vietoje paminėti ir būsto apžiūrų planavimą. Idealus atvejis būtų tuomet, jeigu atvykus klientams namai liktų tušti, o namus aprodytų brokeris. Tikriausiai sutiksite, kad sunku būtų įsivaizduoti savo būsimų namų jaukumą, jeigu aplinkui vaikštinėtų senieji namų gyventojai.

 Teisinga komunikacija su pirkėjais

Ketinantiems parduoti savo būstą Vilniuje norėtume pabrėžti, kad NT prikimo/pardavimo rinka skiriasi nuo kitų miestų. Sostinėje būtų/namų fondas yra didžiausias, todėl ir konkurencija bus didžiausia. Kiekvienas pardavėjo žingsnis turi būti apgalvotas. Vienas svarbesnių dalykų – teisinga komunikacija su asmeniu, kuris jau apžiūrėjo būstą. Dažniausiai pirkėjas renkasi iš kelių jam patikusių variantų, tad būsto pardavėjo bendravimas po apžiūros gali lemti jo sprendimą. Nebijokite užduoti klausimų ir darykite tai teisingai. Klauskite, kas patiko ar nepatiko. Klauskite nuomonės dėl kainos, galbūt priimsite abiem pusėms tinkamą kompromisą.

Skaitykite daugiau: https://m.delfi.lt/bustas/nt-rinka/article.php?id=83563163

Daugiau naudingos informacijos apie NT: čia

Call Now Button